Puch gęsi czy kaczy?
Naturalne wypełnienie kołder i poduszek jest obecnie coraz bardziej pożądane z uwagi na wysoką jakość takiego rozwiązania. Puch, funkcjonujący także pod nazwami podszerstka i pióra embrionalnego, czyni je bardziej praktycznymi, a zarazem podnosi ich ogólne zalety. Mowa tutaj o piórach ptasich, wyrastających przed właściwym piórami. W trosce o zdrowy sen warto wybrać naturalny puch najwyższej klasy i cieszyć się maksymalnym komfortem i miękkością podczas wypoczynku.
Puch gęsi czy kaczy? Dlaczego to ma znaczenie?
Wśród wypełnień naturalnych znajduje się wersja z piór kaczych oraz piór gęsich. Większość kołder i poduszek zawierających w sobie puch, który jest bardziej miękki, a zarazem zdecydowanie lżejszy niż przeciętne kołdry wykorzystujące syntetyczny wypełniacz. Trzeba jednak wiedzieć, że oba rodzaje puchu różnią się od siebie pod względem właściwości, a także samej jakości. W takim razie puch gęsi czy kaczy? Dla przeciętnego kupującego decyzja wcale nie jest taka oczywista.
Jaki puch lepszy: gęsi czy kaczy?
Przed zakupem warto odpowiedzieć sobie na pytanie: jaki puch będzie lepszy – gęsi czy kaczy? Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, że drugi z nich jest znacznie tańszy od pierwszego. Jednocześnie odznacza się też gorszą jakością. Puch kaczy okazuje się więc nieco mniej trafionym wyborem z uwagi na swoje niedoskonałości. Jedną z nich jest chociażby charakterystyczny, nieprzyjemny zapach, którego nie sposób pozbyć się nawet po wielokrotnym praniu.
Puch gęsi – dlaczego warto?
Dlaczego warto wybrać puch gęsi? Przede wszystkim chodzi o jego wysoką jakość i funkcjonalność, która przydaje się w trakcie snu. Puch tego rodzaju charakteryzuje się doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi, a jednocześnie wysoką przepuszczalnością pary. W ten sposób skóra, skryta pod kołdrą, może swobodnie oddychać. Dzięki temu użytkownik nie obudzi się ani zmarznięty, ani przegrzany - wypoczynek stanie się zatem bardziej efektywny.
Na co zwracać uwagę przy wyborze puchu?
Co takiego powinno zwrócić uwagę każdego, gdy będzie wybierał kołdrę bądź poduszkę z puchowym wypełnieniem? Przede wszystkim ostrzeżeniem może okazać się przesadnie niska cena danego modelu, mimo informacji, że w całości został wypełniony gęsim puchem. Warto też upewnić się, czy wybrany przez nas produkt był poddany procesowi prania w gorącej wodzie. Dlaczego? Otóż wypełnienie tego rodzaju bez podjęcia takich kroków nie tylko wydziela nieprzyjemny zapach, ale i staje się siedliskiem bakterii.
Puch gęsi – co jeszcze warto o nim wiedzieć?
O czym jeszcze warto wiedzieć w przypadku gęsiego puchu? Chociaż najczęściej można u nas spotkać puch rodzimego pochodzenia,Jest dostepny również wysszej klasy puch 500-750 cuin, przez co posiada on wyższe właściwości izolacyjne – poleca się go więc osobom często marznącym w nocy oraz zmagającym się z reumatyzmem lub preferującym lekkie kołdry. Drugi jest najdroższym puchem, jaki w ogóle stosuje się do wypełnień kołder i poduch. Jego cena wynika z faktu, że jest wysokiej czystości i odparowywany do najwyższych norm zapewniając zatrzymywanie ciepła na najwyższym poziomie.*?Jest możliwość zamówienia kołdry z takim wypełnieniem.
Najlepszy polski puch
Warto mieć świadomość, że nasz polski puch jest wypełnieniem znanym i cenionym na całym świecie. Pozyskuje się go z piór Gęsi Białej. Odznacza się on bardzo wysoką gęstością i sprężystością. Co ciekawe, szczególną popularnością ten surowiec cieszy się w Japonii. Najczęściej tłumaczy się, że wyjątkowa jakość polskiego puchu wynika ze sposobu karmienia gęsi, z których jest humanitarnie otrzymywany. Najcenniejszy okazuje się ponoć ten uzyskany od ptaków karmionych owsem.
Jak czyścić puchowe pościele?
Każdy, kto został szczęśliwym posiadaczem kołdry lub poduchy puchowej, chce wiedzieć, jak z nimi postępować, by służyły mu jak najdłużej. Aby wyczyścić taką pościel, należy oddać ją na profesjonalne czyszczenie, ponieważ wypełnienie tego rodzaju jest bardzo wrażliwe na działanie podstawowych środków chemicznych. Kołdry warto czyścić raz na pięć lat, poduchy natomiast nieco częściej, ponieważ są bardziej narażone na działanie potu. Jeśli tylko dba się o ich kondycję, wymraża, bądź zanosi regularnie do czyszczenia, mogą posłużyć do kilkudziesięciu lat.
Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog